Kongres Nowego Przemysłu 2019

Agenda

09:00-11:00

  • OZE – technologie, efektywność, wsparcie

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    OZE – technologie, efektywność, wsparcie

    Sala Balowa CDE

    Źródła odnawialne w polskim miksie energii i w polskiej polityce energetycznej. Energetyka rozproszona i prosumencka – warunki rozwoju, zachęty, bariery.

    Wsparcie inwestycji w OZE. Jak długo mają działać dotychczasowe systemy wsparcia OZE i kogeneracji? Aktualna i przyszła rola rynku mocy. Spodziewane efekty zmian w systemie wsparcia – według administracji, regulatora, biznesu.

  • Rozwój rynku gazu

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Rozwój rynku gazu

    Sala Balowa B

    Czynniki napędzające rozwój rynku gazu w Polsce. Wypływ Gazoportu i dostaw LNG. Znaczenie rozbudowy infrastruktury przesyłowej. Obszary rynku, w których następują największe zmiany. Gaz jako paliwo dla energetyki – szanse i zagrożenia. Skuteczna walka ze smogiem. Gazyfikacja obszarów niezgazyfikowanych. Małe stacje regazyfikacyjne – postęp technologiczny w interesie odbiorców.

11:30-13:00

  • Ciepłownictwo

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Ciepłownictwo

    Sala Balowa CDE

    Ciepło systemowe w miastach. Niezbędne inwestycje a nowe zasady taryfowania sektora. Nowoczesne ciepłownictwo – technologie, paliwa, emisje. Obligatoryjność podłączania do sieci – świadomość, koszty, wsparcie.

  • Morska energetyka wiatrowa

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Morska energetyka wiatrowa

    Sala Balowa B

    Potencjał energetyki wiatrowej na Bałtyku. Wiatrowa generacja morska w planach rządowych i PEP2040. Konieczne regulacje – czas się liczy. Plany inwestorów i zaawansowanie realizacji. Deficyt kompetencji? Światowe doświadczenia w pozyskiwaniu energii z wiatru na morzu. Skala nakładów i sposoby finansowania budowy farm oraz inwestycji w sieci przesyłowe. Polski offshore. Przemysł dla energetyki wiatrowej na morzu i jego potencjał.

  • Energia i finanse

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Energia i finanse

    Sala Balowa A

    Banki komercyjne i europejskie instytucje finansowe wobec strategii inwestycyjnych największych firm i wobec trendów rozwojowych w energetyce. Stabilność regulacji krajowych i unijnych a warunki inwestowania w OZE. Środki, narzędzia i programy wspierające inwestycje w energetyce rozproszonej. Finansowanie inwestycji w energetyce opartej na węglu – bariery i możliwości. Potencjalna rola kapitału chińskiego. Narzędzia i programy finansowania miejskich inwestycji w dziedzinie zaopatrzenia w energię i media.

13:30-15:00

  • Fotowoltaika w Polsce. Słoneczny boom

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Fotowoltaika w Polsce. Słoneczny boom

    Sala Balowa CDE

    Tajemnica sukcesu rynkowego rozwoju dużych farm fotowoltaicznych. Wkład fotowoltaiki w realizację celów OZE na 2020 rok. Kto i jak inwestuje w energię solarną – wielcy i mniejsi. Bariery wejścia na rynek PV. Rozwój rynku prosumenckiego – rachunek kosztów, zachęty i finansowanie, instrumenty prawne i podatkowe. Przyszłość fotowoltaiki w Polsce – uwarunkowania rynkowe.

  • Innowacje i nowe trendy w energetyce | cz. 2

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Innowacje i nowe trendy w energetyce | cz. 2

    Sala Balowa B

    Start-upy i innowacje a energetyka i sektor paliwowy. Modele współpracy z młodą przedsiębiorczością i nauką. Efekty, ryzyko, dobre praktyki. Blockchain jako źródło innowacji w sferze zarządzania energią (bilansowanie, zarządzanie siecią). Gospodarka obiegu zamkniętego w energetyce. Jakich regulacji potrzeba, by ideę wprowadzać w życie. Jaki jest potencjał – co można osiągnąć i w jakich obszarach? Co z energetycznym wykorzystaniem odpadów komunalnych?