Kongres Nowego Przemysłu 2019

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Maciej Stryjecki

Maciej Stryjecki

prezes zarządu

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej

Menadżer, doradca w zakresie środowiskowych, prawnych, ekonomicznych i społecznych uwarunkowań realizacji inwestycji w energetyce, ekspert w zakresie komunikacji społecznej i zarządzania konfliktami społecznymi. Posiada blisko 20 lat doświadczenia w ocenach oddziaływania na środowisko oraz 25 lat we współpracy z krajowymi oraz lokalnymi urzędami i instytucjami. Od 2008 jeden z liderów rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, w tym menadżer odpowiedzialny za rozwój pierwszych projektów morskich farm wiatrowych.

2017-2019 – kierownik zespołu prowadzącego proces uzyskiwania pozwoleń i zezwoleń lokalizacyjnych i środowiskowych oraz komunikację społeczną dla polskiej części gazociągu podmorskiego Polska-Dania „Baltic Pipe”

2015-2016 – Dyrektor Biura Lokalizacji, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w PGE EJ1, odpowiadający za weryfikację i wybór lokalizacji dla pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, przygotowanie programu badań lokalizacyjnych i środowiskowych oraz przeprowadzenie procedury scopingu

od 2008 – Własna działalność biznesowa w obszarze ochrony środowiska i energetyki, współtwórca i prezes Grupy Doradczej SMDI i Fundacji na rzecz Energetyki Zrównoważonej.

2005-2008 – Współtwórca, Dyrektor Generalny i członek zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej (PIGEO)

2001-2005 – Doradca czterech kolejnych ministrów środowiska, szef gabinetu ministra środowiska, pełnomocnik zarządu NFOŚiGW ds. ochrony środowiska na terenach wiejskich

2000-2001 – Współpracownik Proeko Sp. z o.o., wykonawca opracowań środowiskowych
Autor i współautor licznych publikacji, opracowań, wytycznych z zakresu ocen oddziaływania na środowisko inwestycji energetycznych, opracowań na temat społecznych i ekonomicznych oddziaływań morskich i lądowych farm wiatrowych oraz licznych analiz rynku energetyki w Polsce, programów rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Bierze udział w sesjach:

 • Morska energetyka wiatrowa

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Morska energetyka wiatrowa

  Potencjał energetyki wiatrowej na Bałtyku. Wiatrowa generacja morska w planach rządowych i PEP2040. Konieczne regulacje – czas się liczy. Plany inwestorów i zaawansowanie realizacji. Deficyt kompetencji? Światowe doświadczenia w pozyskiwaniu energii z wiatru na morzu. Skala nakładów i sposoby finansowania budowy farm oraz inwestycji w sieci przesyłowe. Polski offshore. Przemysł dla energetyki wiatrowej na morzu i jego potencjał.

  Morska energetyka wiatrowa

  • 4 - 4
  • 5 - 5
  • 5 - 5
  • 5 - 5
  • 5 - 5
  • 5 - 5
POWRÓT