XIII Kongres Nowego Przemysłu

19-20 października 2016 r.

Kongres Nowego Przemysłu to od 13 lat najważniejsze spotkanie sektora energetycznego w Polsce, w trakcie którego poruszane są bieżące problemy branży. Co roku w Kongresie udział biorą przedstawiciele zarządów czołowych firm energetycznych, przedstawiciele rządu, administracji publicznej oraz eksperci.

Prosimy o zarezerwowanie terminu!Jak ma działać unia energetyczna?

Nie chcielibyśmy, żeby unia energetyczna służyła do rozgrywania wewnątrz Unii Europejskiej słabszych graczy; nie mówimy już o konkurencji w wymiarze UE, ale o globalnej, między kontynentami. Nie możemy doprowadzić do tego, że wewnętrznie się ogrywamy, a przegrywamy globalnie.

Krzysztof Zamasz, prezes Enei

Jaki kształt rynku energii?

Naszą ambicją jest, żeby do 2020 roku obroty na rynku finansowym energii elektrycznej przekroczyły 60 proc. zapotrzebowania krajowego, czyli wyniosły około 80 TWh. To nie jest wyścig jednoetapowy, ale dość długi tour.

Ireneusz Łazor, prezes Towarowej Giełdy Energii

Jak innowacje zmienią energetykę

Podobnie jak na Zachodzie, innowacyjność staje się osią, wokół której skupia się działalność koncernów energetycznych w Polsce. Jestem przekonany, że prawdziwa fala podejmowanych dzisiaj inicjatyw, którą obserwujemy w sektorze, w tym nasza współpraca z NCBiR, przyniesie wymierne efekty.

Marek Woszczyk, prezes PGE

Co dalej z polityką klimatyczną?

Szereg europejskich przepisów w zakresie energii i zmian klimatu negatywnie wpływa na konkurencyjność przemysłu w Europie, zmniejszając też jego atrakcyjność dla inwestorów. Wspieranie konkurencyjności powinno dotyczyć wszystkich sektorów przemysłowych.

Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos

Henryk Majchrzak, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Jeżeli rezerwy w systemie elektroenergetycznym mamy małe, a i te się kurczą, to wiadomo, że będą pojawiać się momenty, w których - przy dużych mrozach i dużych upałach - wystąpią problemy. Robimy jednak wszystko, aby je łagodzić.

Henryk Majchrzak, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych

W jakiej cenie prąd dla gospodarstw domowych?

Poszukuję formuły uwolnienia cen energii dla gospodarstw domowych zawierającej elementy stabilizujące sytuację odbiorców, którzy wcale nie chcą być na wolnym rynku, i którzy tego rynku nie rozumieją i wręcz się go boją.

Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki

Co pomoże zdywersyfikować dostawy gazu?

Dla rozwoju rynku gazu konieczne są działania związane z dalszą rozbudową infrastruktury, przy utrzymaniu jej atrakcyjności rynkowej, która pozwoli na pełne uczestnictwo w europejskim rynku gazu i zwiększy możliwości zdywersyfikowania dostaw do Polski oraz mocy eksportowych.

Mariusz Zawisza, prezes PGNiG

O KONGRESIE NOWEGO PRZEMYSŁU

Co roku w Kongresie Nowego Przemysłu udział biorą przedstawiciele zarządów czołowych firm energetycznych, przedstawicieli rządu, administracji publicznej oraz eksperci związani z branżą.

 

ODWIEDZILI NAS

w czasie ostatnich edycji Kongresu Nowego Przemysłu

Konkurs Prime Property Prize 2015 - nagradzamy firmy i projekty z branży nieruchomości

Podczas uroczystej gali XII Kongresu Nowego Przemysłu wręczono nagrody "Nowy Impuls 2015". W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się ci, którzy podejmują odważne decyzje, liderzy nowych technologii, pionierzy innowacyjnych rozwiązań.


WIADOMOŚCI


Czytaj więcej w naszych serwisach


Partnerzy i sponsorzy

Partnerzy Strategiczni

Partnerzy Główni

Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny