Kongres Nowego Przemysłu 2019

Agenda

09:00-11:00

  • Sesja inauguracyjna: Transformacja sektora energetycznego.

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Sesja inauguracyjna: Transformacja sektora energetycznego.

    Sala Balowa ABCDE

    Obszary zmian w polskiej energetyce: nowe technologie, struktura własnościowa, system i rynek energii, regulacje. Zachodzące oraz projektowane (PEP2040) procesy w polskiej energetyce a międzynarodowe zobowiązania dotyczące ograniczania oddziaływania energetyki na środowisko. Aktualny i docelowy miks energii – kierunek i tempo zmian a bezpieczeństwo energetyczne kraju. Inwestycje w wytwarzaniu – rola OZE. Konieczne zmiany w systemie przesyłowym i dystrybucji.

11:30-13:00

  • Innowacje i nowe trendy w energetyce | cz. 1

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Innowacje i nowe trendy w energetyce | cz. 1

    Sala Balowa B

    Start-upy i innowacje a energetyka i sektor paliwowy. Modele współpracy z młodą przedsiębiorczością i nauką. Efekty, ryzyko, dobre praktyki. Blockchain jako źródło innowacji w sferze zarządzania energią (bilansowanie, zarządzanie siecią). Gospodarka obiegu zamkniętego w energetyce. Jakich regulacji potrzeba, by ideę wprowadzać w życie. Jaki jest potencjał – co można osiągnąć i w jakich obszarach? Co z energetycznym wykorzystaniem odpadów komunalnych?

  • Smart city – miasto z dobrą energią

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Smart city – miasto z dobrą energią

    Sala Balowa CDE

    Polskie metropolie jako organizmy smart – możliwości, priorytety, inwestycje. Standardowe i izolowane rozwiązania w polskich miastach – potrzebna strategia? Technologie wdrażane w partnerstwie z firmami. Wsparcie dla inteligentnego miasta – finansowanie projektów, zaangażowanie mieszkańców. Rozwiązania inteligentne wspierające efektywność energetyczną, zrównoważony transport publiczny, walkę ze smogiem. Wykorzystanie OZE w obiektach użyteczności publicznej, w przestrzeniach i infrastrukturze miejskiej. Usługi ESCO, termomodernizacja.

  • Energetyka przemysłowa

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Energetyka przemysłowa

    Sala Balowa A

    Inwestycje w wytwarzanie a bezpieczeństwo, niezależność i dywersyfikacja. Strategie i aktywność firm przemysłowych w dziedzinie alternatywnych źródeł energii. Gaz w energetyce – dziś i jutro.

13:30-15:00

  • Odpady i paliwa

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Odpady i paliwa

    Sala Balowa CDE

    GOZ – pionierzy i pilotaże, dobre praktyki gospodarki obiegowej. Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów. Jak funkcjonuje system – gdzie są jego słabe strony. Jak go usprawniać? Aktywność samorządów – liderzy i ich doświadczenia. Termiczne przekształcanie odpadów komunalnych. Wygasający trend? Biomasa, biogaz. Paliwa alternatywne (RDF).

  • Cyfryzacja w energetyce

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Cyfryzacja w energetyce

    Sala Balowa A

    Digitalizacja jako jeden z głównych nurtów transformacji energetycznej. Narzędzia cyfrowe w bilansowaniu i obrocie energią elektryczną (zarządzanie popytem). Nowe modele funkcjonowania sieci energetycznej i rozliczeń. Informatyka i Internet rzeczy wspomagające pracę sieci elektroenergetycznych – wpływ na niezawodność i bezpieczeństwo zasilania. Zagrożenia związane z cyfryzacją (cyberprzestępczość) – bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej. Rozwój inteligentnego opomiarowania – Big Data w planowaniu strategii sprzedażowej spółek energetycznych. Nowe wymagania odbiorców.

  • Elektromobilność

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Elektromobilność

    Sala Balowa B

    Wyzwania i problemy, szanse i korzyści dla sektora wynikające z rozwoju elektromobilności. Plany poszczególnych grup, ale także dużych graczy sektora paliwowego. Wymuszona ustawowo budowa stacji ładowania przez energetykę – jaka skala, skąd finansowanie. Jak wpłynie rozwój elektromobilności na sieć dystrybucyjną (potrzebne inwestycje, jakie, w jakim czasie, jak je sfinansować). Transport publiczny przed nowymi wyzwaniami. Organizacja systemu a jego efektywność. Jak samorządy inwestują w infrastrukturę do ładowania i pojazdy elektryczne.

15:30-17:00

  •  

    Stop smog!

    Sala Balowa CDE

    Energetyka, ciepłownictwo i samorządy w walce o jakość powietrza. Skala ubóstwa energetycznego i środki zaradcze. Niska emisja i standardy paliw. Prawo a jego egzekwowanie. Wielka energetyka i ciepło systemowe – skuteczność dotychczasowych działań, nowe projekty. Miejskie strategie walki ze smogiem. Świadomość, edukacja, kontrola, sojusznicy. Perspektywy termomodernizacji. Finansowanie działań, programów i inwestycji – przegląd możliwości.

19:00

  • Gala przyznania nagród Nowy Impuls

     

    Gala przyznania nagród Nowy Impuls

    Sala Balowa ABCDE