Prelegenci

B C D E G H K L Ł M N O P R S Ś T W Z
Maciej Stryjecki

Maciej Stryjecki

prezes

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej

WYKSZTAŁCENIE
Mgr inż. ochrony środowiska.

Absolwent studiów doktoranckich z zakresu ekologii ogólnej na Uniwersytecie Przyrodniczym
w Lublinie.

DOŚWIADCZENIE I KOMPETENCJE
Doradca w zakresie środowiskowych, prawnych, ekonomicznych i społecznych uwarunkowań realizacji inwestycji w energetyce.

Współautor kilkudziesięciu raportów o oddziaływaniu na środowisko, audytów, opinii, ekspertyz
z zakresu oddziaływań inwestycji energetycznych na środowisko i lokalne społeczności – 16 lat doświadczenia zawodowego.

Wykonawca i audytor kilkudziesięciu monitoringów przyrodniczych na potrzeby ocen oddziaływania na środowisko oraz koordynator i audytor 3 programów badawczych na obszarach morskich.

Ekspert w zakresie prowadzenia procesów inwestycyjnych w energetyce. Współautor 3 strategii 
w zakresie  zarządzania programami rozwoju morskich farm wiatrowych na polskich obszarach morskich dla krajowych i zagranicznego koncernu energetycznego.

Ekspert w zakresie szacowania i zarządzania ryzykiem konfliktów społecznych i komunikacji społecznej. Współautor kilkunastu analiz w zakresie szacowania i zarządzania konfliktami społecznymi dla lądowych i morskich farm wiatrowych oraz w obszarze poszukiwania
i rozpoznania węglowodorów, w tym gazu łupkowego.

Autor i współautor licznych publikacji, opracowań, przewodników i wytycznych z zakresu ocen oddziaływania na środowisko lądowych i morskich farm wiatrowych, m.in. „Wytycznych w zakresie prognozowania oddziaływań na środowisko farm wiatrowych” (opublikowanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska), „Przewodnika po procedurach lokalizacyjnych i środowiskowych dla morskich farm wiatrowych na polskich obszarach morskich”, opracowań na temat społecznych
i ekonomicznych oddziaływań morskich i lądowych farm wiatrowych, licznych analiz rynku energetyki odnawialnej w Polsce oraz opinii, publikacji i prezentacji w zakresie energetyki oraz ocen oddziaływania na środowisko.

Zarządzał wykonaniem kompletnego developingu dwóch pierwszych w kraju projektów morskich farm wiatrowych do etapu uzyskania prawomocnych decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Zarządzał programem mającym na celu stworzenie koncepcji morskiej sieci przesyłowej na Morzu Bałtyckim, obejmującym m.in. przeprowadzenie 14 procedur lokalizacyjnych dla infrastruktury liniowej na polskich obszarach morskich oraz strategii mitygacji i wstępnego studium wykonalności dla kablowych połączeń transgranicznych na wodach południowo-zachodniego Bałtyku.    

Zarządzał procesem screeningu i scopingu projektu pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, zakończonym uzyskaniem uzgodnionego w procedurze transgranicznej postanowienia scopingowego dla dwóch wariantów lokalizacyjnych elektrowni.

Zarządza procesem uzyskiwania pozwoleń i zezwoleń oraz komunikacją społeczną dla polskiego odcinka międzynarodowego morskiego gazociągu „Baltic Pipe”.

Bierze udział w sesjach:

  • NOWE ROZDANIE NA RYNKU OZE

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    NOWE ROZDANIE NA RYNKU OZE

    • Czy nowelizacja ustawy o OZE oznacza kres dynamicznego rozwoju branży?
    • Ile banki straciły na finansowaniu OZE?
    • Zmiany w ustawie o OZE i ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych
    • Odnawialna, ale jaka? Sektory OZE o największej wartości dodanej dla gospodarki
    • Regulacje dla energetyki rozproszonej. Prosument na rynku energii

    NOWE ROZDANIE NA RYNKU OZE

POWRÓT