Prelegenci

B C D E G H K L Ł M N O P R S Ś T W Z
Grzegorz Nowaczewski

Grzegorz Nowaczewski

założyciel, prezes zarządu, Virtual Power Plant Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji. Współzałożyciel innowacyjnej spółki Virtual Power Plant. Spółka świadczy usługi optymalizacji energii w nowoczesnych budynkach dzięki technologii Enabler DSR, która dostosowuje zużycie energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu.
Virtual Power Plant (VPPlant) świadczy usługi optymalizacji energii w nowoczesnych budynkach dzięki technologii Enabler DSR, która dostosowuje zużycie energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu. Za usługę Enabler DSR spółka VPPlant została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” przyznanym wspólnie przez redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl.
W 2016 VPPlant rozpoczęła projekt oBEMS w celu dostosowania usługi Enabler DSR dla lepszej optymalizacji biurowców. Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Obecnie VPPlant, we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny, realizuje program badawczy nad technologią podnoszącą jakość powietrza na krytych pływalniach. Innowacyjna technologia spółki wspiera operatorów obiektów w spełnieniu wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach. Sprzyja również generowaniu oszczędności w zużyciu energii. Program jest objęty dofinansowaniem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
W październiku 2017 r. spółka VPPlant zaprezentowała się w Pałacu Prezydenckim w ramach finału konkursu „Startupy w Pałacu” organizowanym przez Startup Poland.

Bierze udział w sesjach:

  • ENERGETYKA NA RYNKU ELEKTROMOBILNOŚCI

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    ENERGETYKA NA RYNKU ELEKTROMOBILNOŚCI

    • Projekt ustawy o elektromobilności – stopień zaangażowania energetyki a spodziewane korzyści
    • Nowe zadania dla Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD). Nowe strumienie przychodów?
    • Ryzyko monopolizacji infrastruktury ładowania przez OSD
    • Elektromobilność i biznes. Zachęty dla inwestorów prywatnych
    • Polski samochód elektryczny? Plany koncernów motoryzacyjnych na polskim rynku

    ENERGETYKA NA RYNKU ELEKTROMOBILNOŚCI

POWRÓT